Daikin_How cool is that_3.jpg

Căutăm un nou coleg care să se alăture Daikin România!

Iata care vor fi principalele tale responsabilitati:

  • Identificarea codurilor pieselor de schimb la solicitarea clientilor; verificarea stocurilor si identificarea preturilor pe fiecare categorie de clienti si transmiterea acestor informatii catre ei;
  • Gestiunea consignement stock si a FSL; fill-up folosind E-Parts, inventariere;
  • Gestiunea pieselor de schimb solicitate ca retur din WTY si GIB folosind SharePoint;
  • Gestionarea si legatura permanenta cu fqs.spareparts in vederea identificarii si rezolvarii problemelor de piese de schimb;
  • Gestionarea cererilor de piese in garantie, prin introducerea solicitarilor in platforma de Warranty CRM
  • Vei asigura activitati de customer account management cum ar fi:
  • Crearea clientilor noi Service, modificare datelor si actualizarea clientilor folosind platforma SharePoint
  • Gestionarea listei sesizarilor si directionarea sesizarilor catre persoanele responsabile CEC;

Ce iti putem oferi?

  • Traininguri  de produs, care se desfasoara online sau la sediul nostru central din Viena, ori in fabricile din Belgia si Italia
  • O cariera pe termen lung intr-o companie internationala lider in industria HVAC-R
  • Un mediu de lucru prietenos si primitor
  • Un pachet salarial si beneficii competitive, ce reflecta experienta si competentele tale.

Daca suna interesant si daca ai deja:

  • Studii medii/ superioare in inginerie mecanica/ electrotehnica/ refrigerare
  • Experienta ca technician/ inginer in industria HVAC-R
  • Abilitati de comunicare, proactivitate si orientare spre client
  • Excelente abilitati de rezolvare a problemelor, capacitatea de a actiona rapid in conditii de stres, la nevoie

Hai sa ne cunoaştem!

Cu noi, vei descoperi ca opusele se atrag.

Suntem o companie internationala care inoveaza constant in materie de solutii termice, ventilatie, climatizare si refrigerare, in care oamenii cresc si se dezvolta constant, indiferent de ierarhie.

Un angajator stabil, alaturi de care te poti dezvolta si tu, pe termen lung, intr-un ritm dinamic.

Avem diversitate culturala si incurajam ideile inovative, sprijinindu-te sa le si implementezi.

Abia asteptam sa ne cunoastem! Trimite-ne CV-ul tau la jobs@daikin.ro

Mai multe despre noi:  www.daikin.ro