| RXYN10B7Y1B | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Combinaţie recomandată | 4 x FXSN63B2VEB | ||||
| Combinaţie recomandată 2 | 4 x FXFN63B2VEB | ||||
| Capacitate de răcire | Pnominal,c | kW | 28.0 (1) | ||
| Capacitate de încălzire | Pnominal,h | kW | 28.0 (2) | ||
| Nom. | 6 °CWB | kW | 28.00 (2) | ||
| COP la capacitate nom. | 6 °CWB | KW/KW | 294.00 (2) | ||
| SEER | 4.80 | ||||
| SEER combinație recomandată 2 | 4.80 | ||||
| SCOP | 3.50 | ||||
| SCOP combinaţie recomandată 2 | 3.50 | ||||
| Răcirea spaţiului | Condiţia A (35 °C - 27/19) | EERd | 1.88 | ||
| Pdc | kW | 28.0 | |||
| Condiţia B (30 °C - 27/19) | EERd | 2.88 | |||
| Pdc | kW | 20.6 | |||
| Condiţia C (25 °C - 27/19) | EERd | 6.40 | |||
| Pdc | kW | 13.3 | |||
| Condiţia D (20 °C - 27/19) | EERd | 12.3 | |||
| Pdc | kW | 8.28 | |||
| Răcire spațiu combinaţie recomandată 2 | Condiţia A (35 °C - 27/19) | EERd | 1.88 | ||
| Pdc | kW | 28.0 | |||
| Condiţia B (30 ℃ - 27/19) | EERd | 2.88 | |||
| Pdc | kW | 20.6 | |||
| Condiţia C (25 ℃ - 27/19) | EERd | 6.40 | |||
| Pdc | kW | 13.3 | |||
| Condiţia D (20 ℃ - 27/19) | EERd | 12.3 | |||
| Pdc | kW | 8.28 | |||
| Încălzirea spaţiului (climat temperat) | TBivalent | COPd (COP declarat) | 1.53 | ||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 16.0 | |||
| Tbiv (temperatură bivalentă) | °C | -10.0 | |||
| Condiția E (-10°C) | COPd (COP declarat) | 1.53 | |||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 16.0 | |||
| TOL | Tol (limită de temperatură în funcţionare) | °C | -10 | ||
| Condiţia A (-7 °C) | COPd (COP declarat) | 2.14 | |||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 14.2 | |||
| Condiţia B (2 °C) | COPd (COP declarat) | 3.34 | |||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 8.62 | |||
| Condiţia C (7 °C) | COPd (COP declarat) | 5.00 | |||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 5.54 | |||
| Condiţia D (12 °C) | COPd (COP declarat) | 6.52 | |||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 7.04 | |||
| Încălzire a spaţiului (climat temperat) comb. recomandată 2 | Tbivalentă | COPd (COP declarat) | 1.53 | ||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 16.0 | |||
| Tbiv (temperatură bivalentă) | °C | -10.0 | |||
| TOL | COPd (COP declarat) | 1.53 | |||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 16.0 | |||
| Tol (limită de temperatură în funcționare) | °C | -10 | |||
| Condiţia A (-7 °C) | COPd (COP declarat) | 2.14 | |||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 14.2 | |||
| Condiţia B (2 ℃) | COPd (COP declarat) | 3.34 | |||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 8.62 | |||
| Condiţia C (7 ℃) | COPd (COP declarat) | 5.00 | |||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 5.54 | |||
| Condiţia D (12 ℃) | COPd (COP declarat) | 6.52 | |||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 7.04 | |||
| Domeniu de capacitate | CP | 10 | |||
| Numărul maxim de unităţi interioare conectabile: | 8 (3) | ||||
| Index conexiune interioară | Min. | 125 | |||
| Max. | 325 | ||||
| Dimensiuni | Unitate | Înălțime | mm | 1,680 | |
| Lățime | mm | 1930 | |||
| Adâncime | mm | 765 | |||
| Greutate | Unitate | kg | 564 | ||
| Compresor | Tip | Compresor swing etanşat ermetic | |||
| Domeniu de funcţionare | Răcire | Min. | °CDB | -5 | |
| Max. | °CDB | 43 | |||
| Gama de operare | Încălzire | Min. | °CWB | -20 | |
| Max. | °CWB | 16 | |||
| Nivel de putere sonoră | Răcire | Nom. | dBA | 835.0 (4) | |
| Nivelul de presiune sonoră | Răcire | Nom. | dBA | 608.0 (5) | |
| Agent frigorific | Tip | R744 (CO2) | |||
| GWP | 1.0 | ||||
| Cantitate | tCO2Eq | 0.00 | |||
| Cantitate | kg | 0.00 | |||
| Racorduri conducte | Lichid | Tip | Racord sudat | ||
| Dext | mm | 9.52 | |||
| Gaz | Tip | Racord sudat | |||
| Dext | mm | 15.9 | |||
| Racorduri ţevi | Lungimea totală a tubulaturii | Sistem | Real | m | 300 (6) |
| Accesorii standard | Installation manual | 1 | |||
| Auxiliary piping set | 1 | ||||
| General safety precautions | 1 | ||||
| Operation manual | 1 | ||||
| Robinet de siguranță | 2 | ||||
| Changeover valve | 1 | ||||
| Declaration of conformity | 1 | ||||
| Alimentare electrică | Nume | Y1 | |||
| Fază | 3N~ | ||||
| Alimentare curent | Frecvenţă | Hz | 50 | ||
| Tensiune | V | 380-415 | |||
| Note | (1) - Răcire: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; temperatură exterioară: 35 °C termometru uscat; lungime tubulatură echivalentă: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m | ||||
| (2) - Încălzire: temperatură interioară: 20°C termometru uscat; temperatură exterioară: 7°C termometru uscat, 6°C termometru umed; lungime echivalentă traseu agent frigorific: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m | |||||
| (3) - Numărul real de unităţi depinde de raportul de conectare (RC) şi de restricţiile sistemului. | |||||
| (4) - Nivelul de putere sonoră este o valoare absolută generată de o sursă de sunet. | |||||
| (5) - Nivelul de presiune sonoră este o valoare relativă, dependentă de distanţă şi de mediul acustic. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi diagramele de nivel sonor. | |||||
| (6) - Consultaţi selecţia conductei de agent frigorific sau manualul de instalare | |||||
| (7) - RLA se bazează pe următoarele condiţii: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; temperatură exterioară: 35°C termometru uscat | |||||
| (8) - MSC înseamnă curentul maxim în timpul pornirii compresorului. Unitatea utilizează numai compresoare cu inverter. Curentul de pornire este întotdeauna mai mic sau egal cu curentul maxim de funcționare. | |||||
| (9) - în conformitate cu EN/IEC 61000-3-12; este necesar să consultaţi operatorul reţelei de distribuţie pentru a vă asigura că echipamentul este conectat numai la o alimentare cu valoarea Ssc mai mică sau egală cu valoarea Ssc minimă. | |||||
| (10) - Valoarea MCA trebuie utilizată pentru selectarea dimensiunii corecte a firelor de la faţa locului. Valoarea MCA poate fi considerată ca fiind curentul maxim de funcţionare. | |||||
| (11) - MFA este utilizat pentru a selecta disjunctorul circuitului şi întrerupătorul circuitului de împământare (întrerupătorul circuitului de scurgeri la pământ). | |||||
| (12) - Variaţia maximă admisă a tensiunii între faze este de 2%. | |||||
| (13) - Variaţie admisă tensiune: aparatele sunt adecvate utilizării în sisteme electrice în care tensiunea furnizată la bornele lor nu depăşeşte limitele specificate ale domeniului. | |||||
| (14) - Valorile sonore sunt măsurate într-o cameră cu semiecou. | |||||
| (15) - EN/IEC 61000-3-12: Standard tehnic european/internaţional de stabilire a limitelor pentru curenţii armonici produşi de echipamentele conectate la sistemul public de alimentare cu energie electrică de joasă tensiune, cu intensitatea curentului de intrare mai mare de 16 A şi mai mică sau egală cu 75 A pe fază | |||||
| (16) - Ssc: curent de scurtcircuit | |||||
| (17) - Pentru conţinutul detaliat al accesoriilor standard, consultaţi manualul de instalare/utilizare. | |||||