| RWEYQ8T9Y1B | RWEYQ10T9Y1B | RWEYQ12T9Y1B | RWEYQ14T9Y1B | RWEYQ16T9Y1B | RWEYQ18T9Y1B | RWEYQ20T9Y1B | RWEYQ24T9Y1B | RWEYQ26T9Y1B | RWEYQ28T9Y1B | RWEYQ22T9Y1B | RWEYQ30T9Y1B | RWEYQ32T9Y1B | RWEYQ34T9Y1B | RWEYQ36T9Y1B | RWEYQ38T9Y1B | RWEYQ40T9Y1B | RWEYQ42T9Y1B | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nivelul de presiune sonoră | Răcire | Nom. | dBA | 48.0 (10) | 50.0 (10) | 56.0 (10) | 58.0 (10) | 51.0 (10) | 52.0 (10) | 53.0 (10) | 59.0 (10) | 60.0 (10) | 61.0 (10) | 57.0 (10) | 55.0 (10) | 58.0 (10) | 60.0 (10) | 61.0 (10) | 62.0 (10) | 62.0 (10) | ||
| Accesorii standard | Manual de instalare | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||
| Manual de utilizare | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||
| Racorduri tubulatură | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||
| Conducte de alimentare cu apă, cu sită | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||
| Domeniu de capacitate | CP | 8 | 10 | 12 | 14 | 16 | 18 | 20 | 24 | 26 | 28 | 22 | 30 | 32 | 34 | 36 | 38 | 40 | ||||
| ηs,c | % | 326.8 | 307.8 | 359.0 | 330.7 | 307.6 | 308.7 | 298.1 | 342.6 | 322.5 | 306.1 | 311.3 | 308.3 | 318.2 | 342.5 | 352.3 | 338.8 | 341.4 | ||||
| Numărul maxim de unităţi interioare conectabile: | 64 (7) | 64 (7) | 64 (7) | 64 (7) | 64 (7) | 64 (7) | 64 (7) | 64 (7) | 64 (7) | 64 (7) | 64 (7) | 64 (7) | 64 (7) | 64 (7) | 64 (7) | 64 (7) | 64 (7) | |||||
| Răcire a spaţiului | Condiţia B (30 °C - 27/19), turn de răcire (intrare/ieşire) 26/* | EERd | % | 6.9 | 6.3 | 7.0 | 6.3 | 6.5 | 6.5 | 6.3 | 7.0 | 6.6 | 6.3 | 6.6 | 6.3 | 6.5 | 6.7 | 7.0 | 6.7 | 6.5 | ||
| Pdc | kW | 16.5 | 20.6 | 24.7 | 29.5 | 33.0 | 37.1 | 41.3 | 49.4 | 54.2 | 58.9 | 45.3 | 61.9 | 66.0 | 70.0 | 74.1 | 78.8 | 83.6 | ||||
| Condiţia A (35 °C - 27/19), turn de răcire (intrare/ieşire) 30/35 | Pdc | kW | 22.4 | 28.0 | 33.5 | 40.0 | 44.8 | 50.4 | 56.0 | 67.0 | 73.5 | 80.0 | 61.5 | 84.0 | 89.5 | 95.0 | 100.5 | 107.0 | 113.5 | |||
| EERd | % | 5.6 | 4.6 | 5.4 | 4.2 | 5.1 | 5.0 | 4.6 | 5.4 | 4.9 | 4.5 | 5.0 | 4.6 | 4.9 | 5.1 | 5.4 | 5.0 | 4.7 | ||||
| Condiţia D (20 °C - 27/19), turn de răcire (intrare/ieşire) 18/* | Pdc | kW | 7.9 | 7.9 | 8.2 | 8.4 | 9.4 | 10.6 | 11.8 | 14.1 | 15.5 | 16.8 | 13.0 | 17.7 | 18.8 | 20.0 | 21.2 | 22.5 | 24.5 | |||
| EERd | % | 11.9 | 12.3 | 14.9 | 15.6 | 11.0 | 10.1 | 9.9 | 11.5 | 10.8 | 10.2 | 9.4 | 11.6 | 11.2 | 13.5 | 13.1 | 12.8 | 15.4 | ||||
| Condiţia C (25 °C - 27/19), turn de răcire (intrare/ieşire) 22/* | EERd | % | 10.1 | 9.1 | 10.5 | 9.4 | 9.0 | 9.5 | 9.1 | 10.5 | 9.9 | 9.4 | 9.8 | 9.1 | 9.6 | 10.1 | 10.5 | 10.1 | 9.7 | |||
| Pdc | kW | 10.6 | 13.3 | 15.9 | 18.9 | 21.2 | 23.9 | 26.5 | 31.7 | 34.8 | 37.9 | 29.1 | 39.8 | 42.4 | 45.0 | 47.6 | 50.7 | 53.8 | ||||
| SCOP | 13.3 | 11.8 | 11.1 | 10.1 | 11.7 | 12.5 | 11.9 | 11.1 | 10.4 | 9.9 | 11.4 | 11.9 | 11.6 | 11.4 | 11.2 | 10.7 | 10.3 | 10.0 | ||||
| Compresor | Tip | Compresor scroll cu inverter etanşat ermetic | Compresor scroll cu inverter etanşat ermetic | Compresor scroll cu inverter etanşat ermetic | Compresor scroll cu inverter etanşat ermetic | |||||||||||||||||
| Greutate | Unitate | kg | 195 | 195 | 197 | 197 | ||||||||||||||||
| Agent frigorific | Charge | TCO2Eq | 16.5 | 16.5 | 20.0 | 20.0 | ||||||||||||||||
| GWP | 2,087.5 | 2,087.5 | 2,087.5 | 2,087.5 | 2,087.5 | 2,087.5 | 2,087.5 | 2,087.5 | 2,087.5 | 2,087.5 | 2,087.5 | 2,087.5 | 2,087.5 | 2,087.5 | 2,087.5 | 2,087.5 | 2,087.5 | |||||
| Încărcare | kg | 7.9 | 7.9 | 9.6 | 9.6 | |||||||||||||||||
| Tip | R-410A | R-410A | R-410A | R-410A | R-410A | R-410A | R-410A | R-410A | R-410A | R-410A | R-410A | R-410A | R-410A | R-410A | R-410A | R-410A | R-410A | |||||
| Sistem | Outdoor unit module 2 | RWEYQ8T | RWEYQ10T | RWEYQ10T | RWEYQ12T | RWEYQ14T | RWEYQ14T | RWEYQ12T | RWEYQ10T | RWEYQ10T | RWEYQ12T | RWEYQ12T | RWEYQ12T | RWEYQ14T | ||||||||
| Outdoor unit module 3 | RWEYQ10T | RWEYQ12T | RWEYQ12T | RWEYQ12T | RWEYQ14T | RWEYQ14T | ||||||||||||||||
| Modul unitate exterioară 1 | RWEYQ8T | RWEYQ8T | RWEYQ10T | RWEYQ12T | RWEYQ12T | RWEYQ14T | RWEYQ10T | RWEYQ10T | RWEYQ10T | RWEYQ10T | RWEYQ12T | RWEYQ12T | RWEYQ12T | |||||||||
| Index conexiune interioară | Min. | 100.0 | 125.0 | 150.0 | 175.0 | 200.0 | 225.0 | 250.0 | 300.0 | 325.0 | 350.0 | 275.0 | 375.0 | 400.0 | 425.0 | 450.0 | 475.0 | 500.0 | ||||
| Max. | 300.0 | 375.0 | 450.0 | 525.0 | 600.0 | 675.0 | 750.0 | 900.0 | 975.0 | 1,050.0 | 825.0 | 1,125.0 | 1,200.0 | 1,275.0 | 1,350.0 | 1,425.0 | 1,500.0 | |||||
| Capacitate de răcire | Pnominal,c | kW | 22.4 (1) | 28.0 (1) | 33.5 (1) | 40.0 (1) | 44.8 (1) | 50.4 (1) | 56.0 (1) | 67.0 (1) | 73.5 (1) | 80.0 (1) | 61.5 (1) | 84.0 (1) | 89.5 (1) | 95.0 (1) | 100.5 (1) | 107.0 (1) | 113.5 (1) | |||
| Combinaţie recomandată | 4 x FXMQ50P7VEB | 4 x FXMQ63P7VEB | 6 x FXMQ50P7VEB | 1 x FXMQ50P7VEB + 5 x FXMQ63P7VEB | 4 x FXMQ63P7VEB + 2 x FXMQ80P7VEB | 4 x FXMQ50P7VEB + 4 x FXMQ63P7VEB | 8 x FXMQ63P7VEB | 12 x FXMQ50P7VEB | 7 x FXMQ50P7VEB + 5 x FXMQ63P7VEB | 2 x FXMQ50P7VEB + 10 x FXMQ63P7VEB | 6 x FXMQ50P7VEB + 4 x FXMQ63P7VEB | 12 x FXMQ63P7VEB | 6 x FXMQ50P7VEB + 8 x FXMQ63P7VEB | 12 x FXMQ50P7VEB + 4 x FXMQ63P7VEB | 18 x FXMQ50P7VEB | 13 x FXMQ50P7VEB + 5 x FXMQ63P7VEB | 8 x FXMQ50P7VEB + 10 x FXMQ63P7VEB | |||||
| Încălzirea spaţiului (climat temperat) | TOL | COPd (COP declarat) | 7.2 | 6.1 | 5.8 | 5.8 | 6.1 | 6.6 | 6.2 | 5.8 | 5.3 | 4.9 | 6.0 | 6.2 | 6.1 | 5.9 | 5.8 | 5.4 | 5.1 | |||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 25.0 | 31.5 | 37.5 | 45.0 | 50.0 | 56.5 | 63.0 | 75.0 | 82.5 | 90.0 | 69.0 | 94.5 | 100.5 | 106.5 | 112.5 | 120.0 | 127.5 | ||||
| Tol (limită de temperatură în funcţionare) | °C | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | ||||
| Condiţia D (12 °C) | Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 8.9 | 8.8 | 8.8 | 9.2 | 8.6 | 8.7 | 9.6 | 11.5 | 12.7 | 13.9 | 10.6 | 17.7 | 17.7 | 17.6 | 17.6 | 18.5 | 19.6 | |||
| COPd (COP declarat) | 19.1 | 20.1 | 19.3 | 23.8 | 17.8 | 17.7 | 18.3 | 16.7 | 15.8 | 16.0 | 17.0 | 19.4 | 19.4 | 19.3 | 19.3 | 18.8 | 18.9 | |||||
| Condiţia B (2 °C) | COPd (COP declarat) | 13.0 | 11.4 | 10.7 | 9.5 | 11.4 | 12.1 | 11.4 | 10.7 | 10.0 | 9.5 | 11.0 | 11.4 | 11.1 | 10.9 | 10.7 | 10.2 | 9.8 | ||||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 13.5 | 17.0 | 20.2 | 24.3 | 26.9 | 30.4 | 33.9 | 40.4 | 44.4 | 48.5 | 37.2 | 50.9 | 54.1 | 57.3 | 60.6 | 64.6 | 68.6 | ||||
| Condiţia C (7 °C) | COPd (COP declarat) | 19.1 | 16.8 | 15.5 | 14.3 | 16.3 | 17.8 | 16.8 | 15.5 | 14.8 | 14.3 | 16.1 | 16.8 | 16.3 | 15.9 | 15.5 | 15.0 | 14.6 | ||||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 8.9 | 10.9 | 13.0 | 15.8 | 17.5 | 19.8 | 21.8 | 26.0 | 28.6 | 31.2 | 23.9 | 32.7 | 34.8 | 36.9 | 38.9 | 41.5 | 44.1 | ||||
| Condiţia A (-7 °C) | COPd (COP declarat) | 8.1 | 7.1 | 6.6 | 5.8 | 6.9 | 7.5 | 7.1 | 6.6 | 6.1 | 5.7 | 6.8 | 7.1 | 6.9 | 6.7 | 6.6 | 6.3 | 6.0 | ||||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 22.1 | 27.9 | 33.2 | 39.6 | 44.2 | 50.0 | 55.7 | 66.3 | 73.0 | 79.6 | 61.0 | 83.6 | 88.9 | 94.2 | 99.5 | 106.2 | 112.8 | ||||
| TBivalent | Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 25.0 | 31.5 | 37.5 | 45.0 | 50.0 | 56.5 | 63.0 | 75.0 | 82.5 | 90.0 | 69.0 | 94.5 | 100.5 | 106.5 | 112.5 | 120.0 | 127.5 | |||
| Tbiv (temperatură bivalentă) | °C | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | -10 | ||||
| COPd (COP declarat) | 7.2 | 6.1 | 5.8 | 5.8 | 6.1 | 6.6 | 6.2 | 5.8 | 5.3 | 4.9 | 6.0 | 6.2 | 6.1 | 5.9 | 5.8 | 5.4 | 5.1 | |||||
| Racorduri ţevi | Gaz presiune mare/mică | Dext | mm | 15.9 (12), 19.1 (13) | 19.1 (12), 22.2 (13) | 19.1 (12), 28.6 (13) | 22.2 (12), 28.6 (13) | 22.2 (12), 28.6 (13) | 22.2 (12), 28.6 (13) | 28.6 (12), 28.6 (13) | 28.6 (12), 34.9 (13) | 28.6 (12), 34.9 (13) | 28.6 (12), 34.9 (13) | 28.6 (12), 28.6 (13) | 28.6 (12), 34.9 (13) | 28.6 (12), 34.9 (13) | 28.6 (12), 34.9 (13) | 28.6 (12), 41.3 (13) | 41.3 (13), 34.9 (12) | 41.3 (13), 34.9 (12) | ||
| Lichid | Dext | mm | 9.52 | 9.52 | 12.70 | 12.70 | 12.70 | 15.90 | 15.90 | 15.90 | 19.10 | 19.10 | 15.90 | 19.10 | 19.10 | 19.10 | 19.10 | 19.10 | 19.10 | |||
| Tip | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | |||||
| Lungimea totală a tubulaturii | Sistem | Real | m | 500 (14) | 500 (14) | 500 (14) | 500 (14) | 500 (14) | 500 (14) | 500 (14) | 500 (14) | 500 (14) | 500 (14) | 500 (14) | 500 (14) | 500 (14) | 500 (14) | 500 (14) | 500 (14) | 500 (14) | ||
| Gaz | Dext | mm | 19.1 (11) | 22.2 (11) | 28.6 (11) | 28.6 (11) | 28.6 (11) | 28.6 (11) | 28.6 (11) | 34.9 (11) | 34.9 (11) | 34.9 (11) | 28.6 (11) | 34.9 (11) | 34.9 (11) | 34.9 (11) | 41.3 (11) | 41.3 (11) | 41.3 (11) | |||
| Tip | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | Racord cu lipire tare | |||||
| SEER | 8.4 | 7.9 | 9.2 | 8.5 | 7.9 | 7.9 | 7.7 | 8.8 | 8.3 | 7.9 | 8.0 | 7.9 | 8.2 | 8.8 | 9.0 | 8.7 | 8.7 | 8.5 | ||||
| Sound power level | Răcire | Nom. | dBA | 65.0 (9) | 71.0 (9) | 72.0 (9) | 74.0 (9) | 68.0 (9) | 72.0 (9) | 74.0 (9) | 75.0 (9) | 76.0 (9) | 77.0 (9) | 75.0 (9) | 76.0 (9) | 76.0 (9) | 76.0 (9) | 77.0 (9) | 78.0 (9) | 78.0 (9) | ||
| Dimensiuni | Unitate | Lățime | mm | 767 | 767 | 767 | 767 | |||||||||||||||
| Adâncime | mm | 560 | 560 | 560 | 560 | |||||||||||||||||
| Înălțime | mm | 980 | 980 | 980 | 980 | |||||||||||||||||
| ηs,h | % | 524.3 | 465.9 | 436.0 | 397.1 | 459.2 | 491.1 | 466.8 | 434.5 | 406.9 | 387.9 | 447.9 | 467.2 | 456.1 | 447.0 | 438.5 | 419.4 | 404.4 | ||||
| Capacitate de încălzire | Pnominal,h | kW | 25.0 | 31.5 | 37.5 | 45.0 | 50.0 | 56.5 | 62.5 | 75.0 | 82.5 | 90.0 | 69.0 | 94.5 | 100.5 | 106.5 | 112.5 | 120.0 | 127.5 | |||
| Power supply | Fază | 3N~ | 3N~ | 3N~ | 3N~ | 3N~ | 3N~ | 3N~ | 3N~ | 3N~ | 3N~ | 3N~ | 3N~ | 3N~ | 3N~ | 3N~ | 3N~ | 3N~ | ||||
| Nume | Y1 | Y1 | Y1 | Y1 | Y1 | Y1 | Y1 | Y1 | Y1 | Y1 | Y1 | Y1 | Y1 | Y1 | Y1 | Y1 | Y1 | |||||
| Frecvenţă | Hz | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | ||||
| Tensiune | V | 380-415 | 380-415 | 380-415 | 380-415 | 380-415 | 380-415 | 380-415 | 380-415 | 380-415 | 380-415 | 380-415 | 380-415 | 380-415 | 380-415 | 380-415 | 380-415 | 380-415 | ||||
| Note | (1) - Răcire: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; Temperatură de intrare a apei: 30℃; lungime echivalentă tubulatură agent frigorific: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m. | (1) - Răcire: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; Temperatură de intrare a apei: 30℃; lungime echivalentă tubulatură agent frigorific: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m. | (1) - Răcire: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; Temperatură de intrare a apei: 30℃; lungime echivalentă tubulatură agent frigorific: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m. | (1) - Răcire: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; Temperatură de intrare a apei: 30℃; lungime echivalentă tubulatură agent frigorific: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m. | (1) - Răcire: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; Temperatură de intrare a apei: 30℃; lungime echivalentă tubulatură agent frigorific: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m. | (1) - Răcire: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; Temperatură de intrare a apei: 30℃; lungime echivalentă tubulatură agent frigorific: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m. | (1) - Răcire: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; Temperatură de intrare a apei: 30℃; lungime echivalentă tubulatură agent frigorific: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m. | (1) - Răcire: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; Temperatură de intrare a apei: 30℃; lungime echivalentă tubulatură agent frigorific: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m. | (1) - Răcire: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; Temperatură de intrare a apei: 30℃; lungime echivalentă tubulatură agent frigorific: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m. | (1) - Răcire: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; Temperatură de intrare a apei: 30℃; lungime echivalentă tubulatură agent frigorific: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m. | (1) - Răcire: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; Temperatură de intrare a apei: 30℃; lungime echivalentă tubulatură agent frigorific: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m. | (1) - Răcire: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; Temperatură de intrare a apei: 30℃; lungime echivalentă tubulatură agent frigorific: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m. | (1) - Răcire: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; Temperatură de intrare a apei: 30℃; lungime echivalentă tubulatură agent frigorific: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m. | (1) - Răcire: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; Temperatură de intrare a apei: 30℃; lungime echivalentă tubulatură agent frigorific: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m. | (1) - Răcire: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; Temperatură de intrare a apei: 30℃; lungime echivalentă tubulatură agent frigorific: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m. | (1) - Răcire: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; Temperatură de intrare a apei: 30℃; lungime echivalentă tubulatură agent frigorific: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m. | (1) - Răcire: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; Temperatură de intrare a apei: 30℃; lungime echivalentă tubulatură agent frigorific: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m. | (1) - Răcire: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; Temperatură de intrare a apei: 30℃; lungime echivalentă tubulatură agent frigorific: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m. | ||||
| (2) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (2) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (2) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (2) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (2) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (2) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (2) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (2) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (2) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (2) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (2) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (2) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (2) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (2) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (2) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (2) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (2) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (2) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | |||||
| (3) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (3) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (3) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (3) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (3) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (3) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (3) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (3) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (3) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (3) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (3) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (3) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (3) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (3) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (3) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (3) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (3) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | (3) - Răcire T3: Temp. interioară 29 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare ISO 13256: 1998 | |||||
| (4) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (4) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (4) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (4) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (4) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (4) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (4) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (4) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (4) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (4) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (4) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (4) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (4) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (4) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (4) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (4) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (4) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (4) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 7,6 m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | |||||
| (5) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 15,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (5) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 15,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (5) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 15,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (5) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 15,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (5) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 15,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (5) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 15,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (5) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 15,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (5) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 15,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (5) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 15,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (5) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 15,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (5) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 15,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (5) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 15,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (5) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 15,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (5) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 15,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (5) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 15,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (5) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 15,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (5) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 15,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | (5) - Răcire T1: Temp. interioară 27 °CDB/19 °CWB Temp. apă de intrare 30 °C Debit nom. Lungime echivalentă conducte 15,5m Diferență de nivel conducte 0 m Putere absorbită unități interioare incluse Conform cu standardul de încercare AHRI 1230: 2010 | |||||
| (6) - Încălzire: temperatură interioară: 20°C termometru uscat; temperatura de intrare a apei: 20℃; lungimea echivalentă a tubulaturii: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m | (6) - Încălzire: temperatură interioară: 20°C termometru uscat; temperatura de intrare a apei: 20℃; lungimea echivalentă a tubulaturii: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m | (6) - Încălzire: temperatură interioară: 20°C termometru uscat; temperatura de intrare a apei: 20℃; lungimea echivalentă a tubulaturii: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m | (6) - Încălzire: temperatură interioară: 20°C termometru uscat; temperatura de intrare a apei: 20℃; lungimea echivalentă a tubulaturii: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m | (6) - Încălzire: temperatură interioară: 20°C termometru uscat; temperatura de intrare a apei: 20℃; lungimea echivalentă a tubulaturii: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m | (6) - Încălzire: temperatură interioară: 20°C termometru uscat; temperatura de intrare a apei: 20℃; lungimea echivalentă a tubulaturii: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m | (6) - Încălzire: temperatură interioară: 20°C termometru uscat; temperatura de intrare a apei: 20℃; lungimea echivalentă a tubulaturii: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m | (6) - Încălzire: temperatură interioară: 20°C termometru uscat; temperatura de intrare a apei: 20℃; lungimea echivalentă a tubulaturii: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m | (6) - Încălzire: temperatură interioară: 20°C termometru uscat; temperatura de intrare a apei: 20℃; lungimea echivalentă a tubulaturii: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m | (6) - Încălzire: temperatură interioară: 20°C termometru uscat; temperatura de intrare a apei: 20℃; lungimea echivalentă a tubulaturii: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m | (6) - Încălzire: temperatură interioară: 20°C termometru uscat; temperatura de intrare a apei: 20℃; lungimea echivalentă a tubulaturii: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m | (6) - Încălzire: temperatură interioară: 20°C termometru uscat; temperatura de intrare a apei: 20℃; lungimea echivalentă a tubulaturii: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m | (6) - Încălzire: temperatură interioară: 20°C termometru uscat; temperatura de intrare a apei: 20℃; lungimea echivalentă a tubulaturii: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m | (6) - Încălzire: temperatură interioară: 20°C termometru uscat; temperatura de intrare a apei: 20℃; lungimea echivalentă a tubulaturii: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m | (6) - Încălzire: temperatură interioară: 20°C termometru uscat; temperatura de intrare a apei: 20℃; lungimea echivalentă a tubulaturii: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m | (6) - Încălzire: temperatură interioară: 20°C termometru uscat; temperatura de intrare a apei: 20℃; lungimea echivalentă a tubulaturii: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m | (6) - Încălzire: temperatură interioară: 20°C termometru uscat; temperatura de intrare a apei: 20℃; lungimea echivalentă a tubulaturii: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m | (6) - Încălzire: temperatură interioară: 20°C termometru uscat; temperatura de intrare a apei: 20℃; lungimea echivalentă a tubulaturii: 7,5 m; diferenţă de nivel: 0 m | |||||
| (7) - Numărul real de unităţi interioare conectabile depinde de tipul unităţii interioare (unitate interioară VRV, modul hidraulic, unitate interioară RA etc.) şi de restricţia raportului de conectare pentru acel sistem (50% < = CR < = 130%) | (7) - Numărul real de unităţi interioare conectabile depinde de tipul unităţii interioare (unitate interioară VRV, modul hidraulic, unitate interioară RA etc.) şi de restricţia raportului de conectare pentru acel sistem (50% < = CR < = 130%) | (7) - Numărul real de unităţi interioare conectabile depinde de tipul unităţii interioare (unitate interioară VRV, modul hidraulic, unitate interioară RA etc.) şi de restricţia raportului de conectare pentru acel sistem (50% < = CR < = 130%) | (7) - Numărul real de unităţi interioare conectabile depinde de tipul unităţii interioare (unitate interioară VRV, modul hidraulic, unitate interioară RA etc.) şi de restricţia raportului de conectare pentru acel sistem (50% < = CR < = 130%) | (7) - Numărul real de unităţi interioare conectabile depinde de tipul unităţii interioare (unitate interioară VRV, modul hidraulic, unitate interioară RA etc.) şi de restricţia raportului de conectare pentru acel sistem (50% < = CR < = 130%) | (7) - Numărul real de unităţi interioare conectabile depinde de tipul unităţii interioare (unitate interioară VRV, modul hidraulic, unitate interioară RA etc.) şi de restricţia raportului de conectare pentru acel sistem (50% < = CR < = 130%) | (7) - Numărul real de unităţi interioare conectabile depinde de tipul unităţii interioare (unitate interioară VRV, modul hidraulic, unitate interioară RA etc.) şi de restricţia raportului de conectare pentru acel sistem (50% < = CR < = 130%) | (7) - Numărul real de unităţi interioare conectabile depinde de tipul unităţii interioare (unitate interioară VRV, modul hidraulic, unitate interioară RA etc.) şi de restricţia raportului de conectare pentru acel sistem (50% < = CR < = 130%) | (7) - Numărul real de unităţi interioare conectabile depinde de tipul unităţii interioare (unitate interioară VRV, modul hidraulic, unitate interioară RA etc.) şi de restricţia raportului de conectare pentru acel sistem (50% < = CR < = 130%) | (7) - Numărul real de unităţi interioare conectabile depinde de tipul unităţii interioare (unitate interioară VRV, modul hidraulic, unitate interioară RA etc.) şi de restricţia raportului de conectare pentru acel sistem (50% < = CR < = 130%) | (7) - Numărul real de unităţi interioare conectabile depinde de tipul unităţii interioare (unitate interioară VRV, modul hidraulic, unitate interioară RA etc.) şi de restricţia raportului de conectare pentru acel sistem (50% < = CR < = 130%) | (7) - Numărul real de unităţi interioare conectabile depinde de tipul unităţii interioare (unitate interioară VRV, modul hidraulic, unitate interioară RA etc.) şi de restricţia raportului de conectare pentru acel sistem (50% < = CR < = 130%) | (7) - Numărul real de unităţi interioare conectabile depinde de tipul unităţii interioare (unitate interioară VRV, modul hidraulic, unitate interioară RA etc.) şi de restricţia raportului de conectare pentru acel sistem (50% < = CR < = 130%) | (7) - Numărul real de unităţi interioare conectabile depinde de tipul unităţii interioare (unitate interioară VRV, modul hidraulic, unitate interioară RA etc.) şi de restricţia raportului de conectare pentru acel sistem (50% < = CR < = 130%) | (7) - Numărul real de unităţi interioare conectabile depinde de tipul unităţii interioare (unitate interioară VRV, modul hidraulic, unitate interioară RA etc.) şi de restricţia raportului de conectare pentru acel sistem (50% < = CR < = 130%) | (7) - Numărul real de unităţi interioare conectabile depinde de tipul unităţii interioare (unitate interioară VRV, modul hidraulic, unitate interioară RA etc.) şi de restricţia raportului de conectare pentru acel sistem (50% < = CR < = 130%) | (7) - Numărul real de unităţi interioare conectabile depinde de tipul unităţii interioare (unitate interioară VRV, modul hidraulic, unitate interioară RA etc.) şi de restricţia raportului de conectare pentru acel sistem (50% < = CR < = 130%) | (7) - Numărul real de unităţi interioare conectabile depinde de tipul unităţii interioare (unitate interioară VRV, modul hidraulic, unitate interioară RA etc.) şi de restricţia raportului de conectare pentru acel sistem (50% < = CR < = 130%) | |||||
| (8) - Debit de apă pentru testarea performanței în conformitate cu condițiile standard de evaluare ale EN 14511-2. | (8) - Debit de apă pentru testarea performanței în conformitate cu condițiile standard de evaluare ale EN 14511-2. | (8) - Debit de apă pentru testarea performanței în conformitate cu condițiile standard de evaluare ale EN 14511-2. | (8) - Debit de apă pentru testarea performanței în conformitate cu condițiile standard de evaluare ale EN 14511-2. | (8) - Debit de apă pentru testarea performanței în conformitate cu condițiile standard de evaluare ale EN 14511-2. | (8) - Debit de apă pentru testarea performanței în conformitate cu condițiile standard de evaluare ale EN 14511-2. | (8) - Debit de apă pentru testarea performanței în conformitate cu condițiile standard de evaluare ale EN 14511-2. | (8) - Debit de apă pentru testarea performanței în conformitate cu condițiile standard de evaluare ale EN 14511-2. | (8) - Debit de apă pentru testarea performanței în conformitate cu condițiile standard de evaluare ale EN 14511-2. | (8) - Debit de apă pentru testarea performanței în conformitate cu condițiile standard de evaluare ale EN 14511-2. | (8) - Debit de apă pentru testarea performanței în conformitate cu condițiile standard de evaluare ale EN 14511-2. | (8) - Debit de apă pentru testarea performanței în conformitate cu condițiile standard de evaluare ale EN 14511-2. | (8) - Debit de apă pentru testarea performanței în conformitate cu condițiile standard de evaluare ale EN 14511-2. | (8) - Debit de apă pentru testarea performanței în conformitate cu condițiile standard de evaluare ale EN 14511-2. | (8) - Debit de apă pentru testarea performanței în conformitate cu condițiile standard de evaluare ale EN 14511-2. | (8) - Debit de apă pentru testarea performanței în conformitate cu condițiile standard de evaluare ale EN 14511-2. | (8) - Debit de apă pentru testarea performanței în conformitate cu condițiile standard de evaluare ale EN 14511-2. | (8) - Debit de apă pentru testarea performanței în conformitate cu condițiile standard de evaluare ale EN 14511-2. | |||||
| (9) - Nivelul de putere sonoră este o valoare absolută generată de o sursă de sunet. | (9) - Nivelul de putere sonoră este o valoare absolută generată de o sursă de sunet. | (9) - Nivelul de putere sonoră este o valoare absolută generată de o sursă de sunet. | (9) - Nivelul de putere sonoră este o valoare absolută generată de o sursă de sunet. | (9) - Nivelul de putere sonoră este o valoare absolută generată de o sursă de sunet. | (9) - Nivelul de putere sonoră este o valoare absolută generată de o sursă de sunet. | (9) - Nivelul de putere sonoră este o valoare absolută generată de o sursă de sunet. | (9) - Nivelul de putere sonoră este o valoare absolută generată de o sursă de sunet. | (9) - Nivelul de putere sonoră este o valoare absolută generată de o sursă de sunet. | (9) - Nivelul de putere sonoră este o valoare absolută generată de o sursă de sunet. | (9) - Nivelul de putere sonoră este o valoare absolută generată de o sursă de sunet. | (9) - Nivelul de putere sonoră este o valoare absolută generată de o sursă de sunet. | (9) - Nivelul de putere sonoră este o valoare absolută generată de o sursă de sunet. | (9) - Nivelul de putere sonoră este o valoare absolută generată de o sursă de sunet. | (9) - Nivelul de putere sonoră este o valoare absolută generată de o sursă de sunet. | (9) - Nivelul de putere sonoră este o valoare absolută generată de o sursă de sunet. | (9) - Nivelul de putere sonoră este o valoare absolută generată de o sursă de sunet. | (9) - Nivelul de putere sonoră este o valoare absolută generată de o sursă de sunet. | |||||
| (10) - Nivelul de presiune sonoră este o valoare relativă, dependentă de distanţă şi de mediul acustic. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi diagramele de nivel sonor. | (10) - Nivelul de presiune sonoră este o valoare relativă, dependentă de distanţă şi de mediul acustic. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi diagramele de nivel sonor. | (10) - Nivelul de presiune sonoră este o valoare relativă, dependentă de distanţă şi de mediul acustic. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi diagramele de nivel sonor. | (10) - Nivelul de presiune sonoră este o valoare relativă, dependentă de distanţă şi de mediul acustic. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi diagramele de nivel sonor. | (10) - Nivelul de presiune sonoră este o valoare relativă, dependentă de distanţă şi de mediul acustic. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi diagramele de nivel sonor. | (10) - Nivelul de presiune sonoră este o valoare relativă, dependentă de distanţă şi de mediul acustic. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi diagramele de nivel sonor. | (10) - Nivelul de presiune sonoră este o valoare relativă, dependentă de distanţă şi de mediul acustic. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi diagramele de nivel sonor. | (10) - Nivelul de presiune sonoră este o valoare relativă, dependentă de distanţă şi de mediul acustic. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi diagramele de nivel sonor. | (10) - Nivelul de presiune sonoră este o valoare relativă, dependentă de distanţă şi de mediul acustic. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi diagramele de nivel sonor. | (10) - Nivelul de presiune sonoră este o valoare relativă, dependentă de distanţă şi de mediul acustic. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi diagramele de nivel sonor. | (10) - Nivelul de presiune sonoră este o valoare relativă, dependentă de distanţă şi de mediul acustic. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi diagramele de nivel sonor. | (10) - Nivelul de presiune sonoră este o valoare relativă, dependentă de distanţă şi de mediul acustic. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi diagramele de nivel sonor. | (10) - Nivelul de presiune sonoră este o valoare relativă, dependentă de distanţă şi de mediul acustic. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi diagramele de nivel sonor. | (10) - Nivelul de presiune sonoră este o valoare relativă, dependentă de distanţă şi de mediul acustic. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi diagramele de nivel sonor. | (10) - Nivelul de presiune sonoră este o valoare relativă, dependentă de distanţă şi de mediul acustic. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi diagramele de nivel sonor. | (10) - Nivelul de presiune sonoră este o valoare relativă, dependentă de distanţă şi de mediul acustic. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi diagramele de nivel sonor. | (10) - Nivelul de presiune sonoră este o valoare relativă, dependentă de distanţă şi de mediul acustic. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi diagramele de nivel sonor. | (10) - Nivelul de presiune sonoră este o valoare relativă, dependentă de distanţă şi de mediul acustic. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi diagramele de nivel sonor. | |||||
| (11) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură, ţeava de gaz nu este folosită | (11) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură, ţeava de gaz nu este folosită | (11) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură, ţeava de gaz nu este folosită | (11) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură, ţeava de gaz nu este folosită | (11) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură, ţeava de gaz nu este folosită | (11) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură, ţeava de gaz nu este folosită | (11) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură, ţeava de gaz nu este folosită | (11) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură, ţeava de gaz nu este folosită | (11) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură, ţeava de gaz nu este folosită | (11) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură, ţeava de gaz nu este folosită | (11) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură, ţeava de gaz nu este folosită | (11) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură, ţeava de gaz nu este folosită | (11) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură, ţeava de gaz nu este folosită | (11) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură, ţeava de gaz nu este folosită | (11) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură, ţeava de gaz nu este folosită | (11) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură, ţeava de gaz nu este folosită | (11) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură, ţeava de gaz nu este folosită | (11) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură, ţeava de gaz nu este folosită | |||||
| (12) - În cazul unui sistem cu recuperare a căldurii | (12) - În cazul unui sistem cu recuperare a căldurii | (12) - În cazul unui sistem cu recuperare a căldurii | (12) - În cazul unui sistem cu recuperare a căldurii | (12) - În cazul unui sistem cu recuperare a căldurii | (12) - În cazul unui sistem cu recuperare a căldurii | (12) - În cazul unui sistem cu recuperare a căldurii | (12) - În cazul unui sistem cu recuperare a căldurii | (12) - În cazul unui sistem cu recuperare a căldurii | (12) - În cazul unui sistem cu recuperare a căldurii | (12) - În cazul unui sistem cu recuperare a căldurii | (12) - În cazul unui sistem cu recuperare a căldurii | (12) - În cazul unui sistem cu recuperare a căldurii | (12) - În cazul unui sistem cu recuperare a căldurii | (12) - În cazul unui sistem cu recuperare a căldurii | (12) - În cazul unui sistem cu recuperare a căldurii | (12) - În cazul unui sistem cu recuperare a căldurii | (12) - În cazul unui sistem cu recuperare a căldurii | |||||
| (13) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură | (13) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură | (13) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură | (13) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură | (13) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură | (13) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură | (13) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură | (13) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură | (13) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură | (13) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură | (13) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură | (13) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură | (13) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură | (13) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură | (13) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură | (13) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură | (13) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură | (13) - În cazul unui sistem cu pompă de căldură | |||||
| (14) - Consultaţi selecţia conductei de agent frigorific sau manualul de instalare | (14) - Consultaţi selecţia conductei de agent frigorific sau manualul de instalare | (14) - Consultaţi selecţia conductei de agent frigorific sau manualul de instalare | (14) - Consultaţi selecţia conductei de agent frigorific sau manualul de instalare | (14) - Consultaţi selecţia conductei de agent frigorific sau manualul de instalare | (14) - Consultaţi selecţia conductei de agent frigorific sau manualul de instalare | (14) - Consultaţi selecţia conductei de agent frigorific sau manualul de instalare | (14) - Consultaţi selecţia conductei de agent frigorific sau manualul de instalare | (14) - Consultaţi selecţia conductei de agent frigorific sau manualul de instalare | (14) - Consultaţi selecţia conductei de agent frigorific sau manualul de instalare | (14) - Consultaţi selecţia conductei de agent frigorific sau manualul de instalare | (14) - Consultaţi selecţia conductei de agent frigorific sau manualul de instalare | (14) - Consultaţi selecţia conductei de agent frigorific sau manualul de instalare | (14) - Consultaţi selecţia conductei de agent frigorific sau manualul de instalare | (14) - Consultaţi selecţia conductei de agent frigorific sau manualul de instalare | (14) - Consultaţi selecţia conductei de agent frigorific sau manualul de instalare | (14) - Consultaţi selecţia conductei de agent frigorific sau manualul de instalare | (14) - Consultaţi selecţia conductei de agent frigorific sau manualul de instalare | |||||
| (15) - RLA se bazează pe următoarele condiţii: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; temperatură apă de intrare: 30℃ | (15) - RLA se bazează pe următoarele condiţii: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; temperatură apă de intrare: 30℃ | (15) - RLA se bazează pe următoarele condiţii: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; temperatură apă de intrare: 30℃ | (15) - RLA se bazează pe următoarele condiţii: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; temperatură apă de intrare: 30℃ | (15) - RLA se bazează pe următoarele condiţii: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; temperatură apă de intrare: 30℃ | (15) - RLA se bazează pe următoarele condiţii: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; temperatură apă de intrare: 30℃ | (15) - RLA se bazează pe următoarele condiţii: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; temperatură apă de intrare: 30℃ | (15) - RLA se bazează pe următoarele condiţii: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; temperatură apă de intrare: 30℃ | (15) - RLA se bazează pe următoarele condiţii: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; temperatură apă de intrare: 30℃ | (15) - RLA se bazează pe următoarele condiţii: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; temperatură apă de intrare: 30℃ | (15) - RLA se bazează pe următoarele condiţii: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; temperatură apă de intrare: 30℃ | (15) - RLA se bazează pe următoarele condiţii: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; temperatură apă de intrare: 30℃ | (15) - RLA se bazează pe următoarele condiţii: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; temperatură apă de intrare: 30℃ | (15) - RLA se bazează pe următoarele condiţii: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; temperatură apă de intrare: 30℃ | (15) - RLA se bazează pe următoarele condiţii: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; temperatură apă de intrare: 30℃ | (15) - RLA se bazează pe următoarele condiţii: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; temperatură apă de intrare: 30℃ | (15) - RLA se bazează pe următoarele condiţii: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; temperatură apă de intrare: 30℃ | (15) - RLA se bazează pe următoarele condiţii: temperatură interioară: 27°C termometru uscat, 19°C termometru umed; temperatură apă de intrare: 30℃ | |||||
| (16) - MSC înseamnă curentul maxim în timpul pornirii compresorului. Unitatea utilizează numai compresoare cu inverter. Curentul de pornire este întotdeauna mai mic sau egal cu curentul maxim de funcționare. | (16) - MSC înseamnă curentul maxim în timpul pornirii compresorului. Unitatea utilizează numai compresoare cu inverter. Curentul de pornire este întotdeauna mai mic sau egal cu curentul maxim de funcționare. | (16) - MSC înseamnă curentul maxim în timpul pornirii compresorului. Unitatea utilizează numai compresoare cu inverter. Curentul de pornire este întotdeauna mai mic sau egal cu curentul maxim de funcționare. | (16) - MSC înseamnă curentul maxim în timpul pornirii compresorului. Unitatea utilizează numai compresoare cu inverter. Curentul de pornire este întotdeauna mai mic sau egal cu curentul maxim de funcționare. | (16) - MSC înseamnă curentul maxim în timpul pornirii compresorului. Unitatea utilizează numai compresoare cu inverter. Curentul de pornire este întotdeauna mai mic sau egal cu curentul maxim de funcționare. | (16) - MSC înseamnă curentul maxim în timpul pornirii compresorului. Unitatea utilizează numai compresoare cu inverter. Curentul de pornire este întotdeauna mai mic sau egal cu curentul maxim de funcționare. | (16) - MSC înseamnă curentul maxim în timpul pornirii compresorului. Unitatea utilizează numai compresoare cu inverter. Curentul de pornire este întotdeauna mai mic sau egal cu curentul maxim de funcționare. | (16) - MSC înseamnă curentul maxim în timpul pornirii compresorului. Unitatea utilizează numai compresoare cu inverter. Curentul de pornire este întotdeauna mai mic sau egal cu curentul maxim de funcționare. | (16) - MSC înseamnă curentul maxim în timpul pornirii compresorului. Unitatea utilizează numai compresoare cu inverter. Curentul de pornire este întotdeauna mai mic sau egal cu curentul maxim de funcționare. | (16) - MSC înseamnă curentul maxim în timpul pornirii compresorului. Unitatea utilizează numai compresoare cu inverter. Curentul de pornire este întotdeauna mai mic sau egal cu curentul maxim de funcționare. | (16) - MSC înseamnă curentul maxim în timpul pornirii compresorului. Unitatea utilizează numai compresoare cu inverter. Curentul de pornire este întotdeauna mai mic sau egal cu curentul maxim de funcționare. | (16) - MSC înseamnă curentul maxim în timpul pornirii compresorului. Unitatea utilizează numai compresoare cu inverter. Curentul de pornire este întotdeauna mai mic sau egal cu curentul maxim de funcționare. | (16) - MSC înseamnă curentul maxim în timpul pornirii compresorului. Unitatea utilizează numai compresoare cu inverter. Curentul de pornire este întotdeauna mai mic sau egal cu curentul maxim de funcționare. | (16) - MSC înseamnă curentul maxim în timpul pornirii compresorului. Unitatea utilizează numai compresoare cu inverter. Curentul de pornire este întotdeauna mai mic sau egal cu curentul maxim de funcționare. | (16) - MSC înseamnă curentul maxim în timpul pornirii compresorului. Unitatea utilizează numai compresoare cu inverter. Curentul de pornire este întotdeauna mai mic sau egal cu curentul maxim de funcționare. | (16) - MSC înseamnă curentul maxim în timpul pornirii compresorului. Unitatea utilizează numai compresoare cu inverter. Curentul de pornire este întotdeauna mai mic sau egal cu curentul maxim de funcționare. | (16) - MSC înseamnă curentul maxim în timpul pornirii compresorului. Unitatea utilizează numai compresoare cu inverter. Curentul de pornire este întotdeauna mai mic sau egal cu curentul maxim de funcționare. | (16) - MSC înseamnă curentul maxim în timpul pornirii compresorului. Unitatea utilizează numai compresoare cu inverter. Curentul de pornire este întotdeauna mai mic sau egal cu curentul maxim de funcționare. | |||||
| (17) - în conformitate cu EN/IEC 61000-3-12; este necesar să consultaţi operatorul reţelei de distribuţie pentru a vă asigura că echipamentul este conectat numai la o alimentare cu valoarea Ssc mai mică sau egală cu valoarea Ssc minimă. | (17) - în conformitate cu EN/IEC 61000-3-12; este necesar să consultaţi operatorul reţelei de distribuţie pentru a vă asigura că echipamentul este conectat numai la o alimentare cu valoarea Ssc mai mică sau egală cu valoarea Ssc minimă. | (17) - în conformitate cu EN/IEC 61000-3-12; este necesar să consultaţi operatorul reţelei de distribuţie pentru a vă asigura că echipamentul este conectat numai la o alimentare cu valoarea Ssc mai mică sau egală cu valoarea Ssc minimă. | (17) - în conformitate cu EN/IEC 61000-3-12; este necesar să consultaţi operatorul reţelei de distribuţie pentru a vă asigura că echipamentul este conectat numai la o alimentare cu valoarea Ssc mai mică sau egală cu valoarea Ssc minimă. | (17) - în conformitate cu EN/IEC 61000-3-12; este necesar să consultaţi operatorul reţelei de distribuţie pentru a vă asigura că echipamentul este conectat numai la o alimentare cu valoarea Ssc mai mică sau egală cu valoarea Ssc minimă. | (17) - în conformitate cu EN/IEC 61000-3-12; este necesar să consultaţi operatorul reţelei de distribuţie pentru a vă asigura că echipamentul este conectat numai la o alimentare cu valoarea Ssc mai mică sau egală cu valoarea Ssc minimă. | (17) - în conformitate cu EN/IEC 61000-3-12; este necesar să consultaţi operatorul reţelei de distribuţie pentru a vă asigura că echipamentul este conectat numai la o alimentare cu valoarea Ssc mai mică sau egală cu valoarea Ssc minimă. | (17) - în conformitate cu EN/IEC 61000-3-12; este necesar să consultaţi operatorul reţelei de distribuţie pentru a vă asigura că echipamentul este conectat numai la o alimentare cu valoarea Ssc mai mică sau egală cu valoarea Ssc minimă. | (17) - în conformitate cu EN/IEC 61000-3-12; este necesar să consultaţi operatorul reţelei de distribuţie pentru a vă asigura că echipamentul este conectat numai la o alimentare cu valoarea Ssc mai mică sau egală cu valoarea Ssc minimă. | (17) - în conformitate cu EN/IEC 61000-3-12; este necesar să consultaţi operatorul reţelei de distribuţie pentru a vă asigura că echipamentul este conectat numai la o alimentare cu valoarea Ssc mai mică sau egală cu valoarea Ssc minimă. | (17) - în conformitate cu EN/IEC 61000-3-12; este necesar să consultaţi operatorul reţelei de distribuţie pentru a vă asigura că echipamentul este conectat numai la o alimentare cu valoarea Ssc mai mică sau egală cu valoarea Ssc minimă. | (17) - în conformitate cu EN/IEC 61000-3-12; este necesar să consultaţi operatorul reţelei de distribuţie pentru a vă asigura că echipamentul este conectat numai la o alimentare cu valoarea Ssc mai mică sau egală cu valoarea Ssc minimă. | (17) - în conformitate cu EN/IEC 61000-3-12; este necesar să consultaţi operatorul reţelei de distribuţie pentru a vă asigura că echipamentul este conectat numai la o alimentare cu valoarea Ssc mai mică sau egală cu valoarea Ssc minimă. | (17) - în conformitate cu EN/IEC 61000-3-12; este necesar să consultaţi operatorul reţelei de distribuţie pentru a vă asigura că echipamentul este conectat numai la o alimentare cu valoarea Ssc mai mică sau egală cu valoarea Ssc minimă. | (17) - în conformitate cu EN/IEC 61000-3-12; este necesar să consultaţi operatorul reţelei de distribuţie pentru a vă asigura că echipamentul este conectat numai la o alimentare cu valoarea Ssc mai mică sau egală cu valoarea Ssc minimă. | (17) - în conformitate cu EN/IEC 61000-3-12; este necesar să consultaţi operatorul reţelei de distribuţie pentru a vă asigura că echipamentul este conectat numai la o alimentare cu valoarea Ssc mai mică sau egală cu valoarea Ssc minimă. | (17) - în conformitate cu EN/IEC 61000-3-12; este necesar să consultaţi operatorul reţelei de distribuţie pentru a vă asigura că echipamentul este conectat numai la o alimentare cu valoarea Ssc mai mică sau egală cu valoarea Ssc minimă. | (17) - în conformitate cu EN/IEC 61000-3-12; este necesar să consultaţi operatorul reţelei de distribuţie pentru a vă asigura că echipamentul este conectat numai la o alimentare cu valoarea Ssc mai mică sau egală cu valoarea Ssc minimă. | |||||
| (18) - Valoarea MCA trebuie utilizată pentru selectarea dimensiunii corecte a firelor de la faţa locului. Valoarea MCA poate fi considerată ca fiind curentul maxim de funcţionare. | (18) - Valoarea MCA trebuie utilizată pentru selectarea dimensiunii corecte a firelor de la faţa locului. Valoarea MCA poate fi considerată ca fiind curentul maxim de funcţionare. | (18) - Valoarea MCA trebuie utilizată pentru selectarea dimensiunii corecte a firelor de la faţa locului. Valoarea MCA poate fi considerată ca fiind curentul maxim de funcţionare. | (18) - Valoarea MCA trebuie utilizată pentru selectarea dimensiunii corecte a firelor de la faţa locului. Valoarea MCA poate fi considerată ca fiind curentul maxim de funcţionare. | (18) - Valoarea MCA trebuie utilizată pentru selectarea dimensiunii corecte a firelor de la faţa locului. Valoarea MCA poate fi considerată ca fiind curentul maxim de funcţionare. | (18) - Valoarea MCA trebuie utilizată pentru selectarea dimensiunii corecte a firelor de la faţa locului. Valoarea MCA poate fi considerată ca fiind curentul maxim de funcţionare. | (18) - Valoarea MCA trebuie utilizată pentru selectarea dimensiunii corecte a firelor de la faţa locului. Valoarea MCA poate fi considerată ca fiind curentul maxim de funcţionare. | (18) - Valoarea MCA trebuie utilizată pentru selectarea dimensiunii corecte a firelor de la faţa locului. Valoarea MCA poate fi considerată ca fiind curentul maxim de funcţionare. | (18) - Valoarea MCA trebuie utilizată pentru selectarea dimensiunii corecte a firelor de la faţa locului. Valoarea MCA poate fi considerată ca fiind curentul maxim de funcţionare. | (18) - Valoarea MCA trebuie utilizată pentru selectarea dimensiunii corecte a firelor de la faţa locului. Valoarea MCA poate fi considerată ca fiind curentul maxim de funcţionare. | (18) - Valoarea MCA trebuie utilizată pentru selectarea dimensiunii corecte a firelor de la faţa locului. Valoarea MCA poate fi considerată ca fiind curentul maxim de funcţionare. | (18) - Valoarea MCA trebuie utilizată pentru selectarea dimensiunii corecte a firelor de la faţa locului. Valoarea MCA poate fi considerată ca fiind curentul maxim de funcţionare. | (18) - Valoarea MCA trebuie utilizată pentru selectarea dimensiunii corecte a firelor de la faţa locului. Valoarea MCA poate fi considerată ca fiind curentul maxim de funcţionare. | (18) - Valoarea MCA trebuie utilizată pentru selectarea dimensiunii corecte a firelor de la faţa locului. Valoarea MCA poate fi considerată ca fiind curentul maxim de funcţionare. | (18) - Valoarea MCA trebuie utilizată pentru selectarea dimensiunii corecte a firelor de la faţa locului. Valoarea MCA poate fi considerată ca fiind curentul maxim de funcţionare. | (18) - Valoarea MCA trebuie utilizată pentru selectarea dimensiunii corecte a firelor de la faţa locului. Valoarea MCA poate fi considerată ca fiind curentul maxim de funcţionare. | (18) - Valoarea MCA trebuie utilizată pentru selectarea dimensiunii corecte a firelor de la faţa locului. Valoarea MCA poate fi considerată ca fiind curentul maxim de funcţionare. | (18) - Valoarea MCA trebuie utilizată pentru selectarea dimensiunii corecte a firelor de la faţa locului. Valoarea MCA poate fi considerată ca fiind curentul maxim de funcţionare. | |||||
| (19) - MFA este utilizat pentru a selecta disjunctorul circuitului şi întrerupătorul circuitului de împământare (întrerupătorul circuitului de scurgeri la pământ). | (19) - MFA este utilizat pentru a selecta disjunctorul circuitului şi întrerupătorul circuitului de împământare (întrerupătorul circuitului de scurgeri la pământ). | (19) - MFA este utilizat pentru a selecta disjunctorul circuitului şi întrerupătorul circuitului de împământare (întrerupătorul circuitului de scurgeri la pământ). | (19) - MFA este utilizat pentru a selecta disjunctorul circuitului şi întrerupătorul circuitului de împământare (întrerupătorul circuitului de scurgeri la pământ). | (19) - MFA este utilizat pentru a selecta disjunctorul circuitului şi întrerupătorul circuitului de împământare (întrerupătorul circuitului de scurgeri la pământ). | (19) - MFA este utilizat pentru a selecta disjunctorul circuitului şi întrerupătorul circuitului de împământare (întrerupătorul circuitului de scurgeri la pământ). | (19) - MFA este utilizat pentru a selecta disjunctorul circuitului şi întrerupătorul circuitului de împământare (întrerupătorul circuitului de scurgeri la pământ). | (19) - MFA este utilizat pentru a selecta disjunctorul circuitului şi întrerupătorul circuitului de împământare (întrerupătorul circuitului de scurgeri la pământ). | (19) - MFA este utilizat pentru a selecta disjunctorul circuitului şi întrerupătorul circuitului de împământare (întrerupătorul circuitului de scurgeri la pământ). | (19) - MFA este utilizat pentru a selecta disjunctorul circuitului şi întrerupătorul circuitului de împământare (întrerupătorul circuitului de scurgeri la pământ). | (19) - MFA este utilizat pentru a selecta disjunctorul circuitului şi întrerupătorul circuitului de împământare (întrerupătorul circuitului de scurgeri la pământ). | (19) - MFA este utilizat pentru a selecta disjunctorul circuitului şi întrerupătorul circuitului de împământare (întrerupătorul circuitului de scurgeri la pământ). | (19) - MFA este utilizat pentru a selecta disjunctorul circuitului şi întrerupătorul circuitului de împământare (întrerupătorul circuitului de scurgeri la pământ). | (19) - MFA este utilizat pentru a selecta disjunctorul circuitului şi întrerupătorul circuitului de împământare (întrerupătorul circuitului de scurgeri la pământ). | (19) - MFA este utilizat pentru a selecta disjunctorul circuitului şi întrerupătorul circuitului de împământare (întrerupătorul circuitului de scurgeri la pământ). | (19) - MFA este utilizat pentru a selecta disjunctorul circuitului şi întrerupătorul circuitului de împământare (întrerupătorul circuitului de scurgeri la pământ). | (19) - MFA este utilizat pentru a selecta disjunctorul circuitului şi întrerupătorul circuitului de împământare (întrerupătorul circuitului de scurgeri la pământ). | (19) - MFA este utilizat pentru a selecta disjunctorul circuitului şi întrerupătorul circuitului de împământare (întrerupătorul circuitului de scurgeri la pământ). | |||||
| (20) - TOCA înseamnă valoarea totală a fiecărui set de supracurent (OC). | (20) - TOCA înseamnă valoarea totală a fiecărui set de supracurent (OC). | (20) - TOCA înseamnă valoarea totală a fiecărui set de supracurent (OC). | (20) - TOCA înseamnă valoarea totală a fiecărui set de supracurent (OC). | (20) - TOCA înseamnă valoarea totală a fiecărui set de supracurent (OC). | (20) - TOCA înseamnă valoarea totală a fiecărui set de supracurent (OC). | (20) - TOCA înseamnă valoarea totală a fiecărui set de supracurent (OC). | (20) - TOCA înseamnă valoarea totală a fiecărui set de supracurent (OC). | (20) - TOCA înseamnă valoarea totală a fiecărui set de supracurent (OC). | (20) - TOCA înseamnă valoarea totală a fiecărui set de supracurent (OC). | (20) - TOCA înseamnă valoarea totală a fiecărui set de supracurent (OC). | (20) - TOCA înseamnă valoarea totală a fiecărui set de supracurent (OC). | (20) - TOCA înseamnă valoarea totală a fiecărui set de supracurent (OC). | (20) - TOCA înseamnă valoarea totală a fiecărui set de supracurent (OC). | (20) - TOCA înseamnă valoarea totală a fiecărui set de supracurent (OC). | (20) - TOCA înseamnă valoarea totală a fiecărui set de supracurent (OC). | (20) - TOCA înseamnă valoarea totală a fiecărui set de supracurent (OC). | (20) - TOCA înseamnă valoarea totală a fiecărui set de supracurent (OC). | |||||
| (21) - Variaţia maximă admisă a tensiunii între faze este de 2%. | (21) - Variaţia maximă admisă a tensiunii între faze este de 2%. | (21) - Variaţia maximă admisă a tensiunii între faze este de 2%. | (21) - Variaţia maximă admisă a tensiunii între faze este de 2%. | (21) - Variaţia maximă admisă a tensiunii între faze este de 2%. | (21) - Variaţia maximă admisă a tensiunii între faze este de 2%. | (21) - Variaţia maximă admisă a tensiunii între faze este de 2%. | (21) - Variaţia maximă admisă a tensiunii între faze este de 2%. | (21) - Variaţia maximă admisă a tensiunii între faze este de 2%. | (21) - Variaţia maximă admisă a tensiunii între faze este de 2%. | (21) - Variaţia maximă admisă a tensiunii între faze este de 2%. | (21) - Variaţia maximă admisă a tensiunii între faze este de 2%. | (21) - Variaţia maximă admisă a tensiunii între faze este de 2%. | (21) - Variaţia maximă admisă a tensiunii între faze este de 2%. | (21) - Variaţia maximă admisă a tensiunii între faze este de 2%. | (21) - Variaţia maximă admisă a tensiunii între faze este de 2%. | (21) - Variaţia maximă admisă a tensiunii între faze este de 2%. | (21) - Variaţia maximă admisă a tensiunii între faze este de 2%. | |||||
| (22) - Variaţie admisă tensiune: aparatele sunt adecvate utilizării în sisteme electrice în care tensiunea furnizată la bornele lor nu depăşeşte limitele specificate ale domeniului. | (22) - Variaţie admisă tensiune: aparatele sunt adecvate utilizării în sisteme electrice în care tensiunea furnizată la bornele lor nu depăşeşte limitele specificate ale domeniului. | (22) - Variaţie admisă tensiune: aparatele sunt adecvate utilizării în sisteme electrice în care tensiunea furnizată la bornele lor nu depăşeşte limitele specificate ale domeniului. | (22) - Variaţie admisă tensiune: aparatele sunt adecvate utilizării în sisteme electrice în care tensiunea furnizată la bornele lor nu depăşeşte limitele specificate ale domeniului. | (22) - Variaţie admisă tensiune: aparatele sunt adecvate utilizării în sisteme electrice în care tensiunea furnizată la bornele lor nu depăşeşte limitele specificate ale domeniului. | (22) - Variaţie admisă tensiune: aparatele sunt adecvate utilizării în sisteme electrice în care tensiunea furnizată la bornele lor nu depăşeşte limitele specificate ale domeniului. | (22) - Variaţie admisă tensiune: aparatele sunt adecvate utilizării în sisteme electrice în care tensiunea furnizată la bornele lor nu depăşeşte limitele specificate ale domeniului. | (22) - Variaţie admisă tensiune: aparatele sunt adecvate utilizării în sisteme electrice în care tensiunea furnizată la bornele lor nu depăşeşte limitele specificate ale domeniului. | (22) - Variaţie admisă tensiune: aparatele sunt adecvate utilizării în sisteme electrice în care tensiunea furnizată la bornele lor nu depăşeşte limitele specificate ale domeniului. | (22) - Variaţie admisă tensiune: aparatele sunt adecvate utilizării în sisteme electrice în care tensiunea furnizată la bornele lor nu depăşeşte limitele specificate ale domeniului. | (22) - Variaţie admisă tensiune: aparatele sunt adecvate utilizării în sisteme electrice în care tensiunea furnizată la bornele lor nu depăşeşte limitele specificate ale domeniului. | (22) - Variaţie admisă tensiune: aparatele sunt adecvate utilizării în sisteme electrice în care tensiunea furnizată la bornele lor nu depăşeşte limitele specificate ale domeniului. | (22) - Variaţie admisă tensiune: aparatele sunt adecvate utilizării în sisteme electrice în care tensiunea furnizată la bornele lor nu depăşeşte limitele specificate ale domeniului. | (22) - Variaţie admisă tensiune: aparatele sunt adecvate utilizării în sisteme electrice în care tensiunea furnizată la bornele lor nu depăşeşte limitele specificate ale domeniului. | (22) - Variaţie admisă tensiune: aparatele sunt adecvate utilizării în sisteme electrice în care tensiunea furnizată la bornele lor nu depăşeşte limitele specificate ale domeniului. | (22) - Variaţie admisă tensiune: aparatele sunt adecvate utilizării în sisteme electrice în care tensiunea furnizată la bornele lor nu depăşeşte limitele specificate ale domeniului. | (22) - Variaţie admisă tensiune: aparatele sunt adecvate utilizării în sisteme electrice în care tensiunea furnizată la bornele lor nu depăşeşte limitele specificate ale domeniului. | (22) - Variaţie admisă tensiune: aparatele sunt adecvate utilizării în sisteme electrice în care tensiunea furnizată la bornele lor nu depăşeşte limitele specificate ale domeniului. | |||||
| (23) - Valorile sonore sunt măsurate într-o cameră cu semiecou. | (23) - Valorile sonore sunt măsurate într-o cameră cu semiecou. | (23) - Valorile sonore sunt măsurate într-o cameră cu semiecou. | (23) - Valorile sonore sunt măsurate într-o cameră cu semiecou. | (23) - Valorile sonore sunt măsurate într-o cameră cu semiecou. | (23) - Valorile sonore sunt măsurate într-o cameră cu semiecou. | (23) - Valorile sonore sunt măsurate într-o cameră cu semiecou. | (23) - Valorile sonore sunt măsurate într-o cameră cu semiecou. | (23) - Valorile sonore sunt măsurate într-o cameră cu semiecou. | (23) - Valorile sonore sunt măsurate într-o cameră cu semiecou. | (23) - Valorile sonore sunt măsurate într-o cameră cu semiecou. | (23) - Valorile sonore sunt măsurate într-o cameră cu semiecou. | (23) - Valorile sonore sunt măsurate într-o cameră cu semiecou. | (23) - Valorile sonore sunt măsurate într-o cameră cu semiecou. | (23) - Valorile sonore sunt măsurate într-o cameră cu semiecou. | (23) - Valorile sonore sunt măsurate într-o cameră cu semiecou. | (23) - Valorile sonore sunt măsurate într-o cameră cu semiecou. | (23) - Valorile sonore sunt măsurate într-o cameră cu semiecou. | |||||
| (24) - Presiune sonoră sistem [dBA] = 10*log[10^(A/10)+10^(B/10)+10^(C/10)], unde unitatea A = A dBA, unitatea B = B dBA, unitatea C = C dBA | (24) - Presiune sonoră sistem [dBA] = 10*log[10^(A/10)+10^(B/10)+10^(C/10)], unde unitatea A = A dBA, unitatea B = B dBA, unitatea C = C dBA | (24) - Presiune sonoră sistem [dBA] = 10*log[10^(A/10)+10^(B/10)+10^(C/10)], unde unitatea A = A dBA, unitatea B = B dBA, unitatea C = C dBA | (24) - Presiune sonoră sistem [dBA] = 10*log[10^(A/10)+10^(B/10)+10^(C/10)], unde unitatea A = A dBA, unitatea B = B dBA, unitatea C = C dBA | (24) - Presiune sonoră sistem [dBA] = 10*log[10^(A/10)+10^(B/10)+10^(C/10)], unde unitatea A = A dBA, unitatea B = B dBA, unitatea C = C dBA | (24) - Presiune sonoră sistem [dBA] = 10*log[10^(A/10)+10^(B/10)+10^(C/10)], unde unitatea A = A dBA, unitatea B = B dBA, unitatea C = C dBA | (24) - Presiune sonoră sistem [dBA] = 10*log[10^(A/10)+10^(B/10)+10^(C/10)], unde unitatea A = A dBA, unitatea B = B dBA, unitatea C = C dBA | (24) - Presiune sonoră sistem [dBA] = 10*log[10^(A/10)+10^(B/10)+10^(C/10)], unde unitatea A = A dBA, unitatea B = B dBA, unitatea C = C dBA | (24) - Presiune sonoră sistem [dBA] = 10*log[10^(A/10)+10^(B/10)+10^(C/10)], unde unitatea A = A dBA, unitatea B = B dBA, unitatea C = C dBA | (24) - Presiune sonoră sistem [dBA] = 10*log[10^(A/10)+10^(B/10)+10^(C/10)], unde unitatea A = A dBA, unitatea B = B dBA, unitatea C = C dBA | (24) - Presiune sonoră sistem [dBA] = 10*log[10^(A/10)+10^(B/10)+10^(C/10)], unde unitatea A = A dBA, unitatea B = B dBA, unitatea C = C dBA | (24) - Presiune sonoră sistem [dBA] = 10*log[10^(A/10)+10^(B/10)+10^(C/10)], unde unitatea A = A dBA, unitatea B = B dBA, unitatea C = C dBA | (24) - Presiune sonoră sistem [dBA] = 10*log[10^(A/10)+10^(B/10)+10^(C/10)], unde unitatea A = A dBA, unitatea B = B dBA, unitatea C = C dBA | (24) - Presiune sonoră sistem [dBA] = 10*log[10^(A/10)+10^(B/10)+10^(C/10)], unde unitatea A = A dBA, unitatea B = B dBA, unitatea C = C dBA | (24) - Presiune sonoră sistem [dBA] = 10*log[10^(A/10)+10^(B/10)+10^(C/10)], unde unitatea A = A dBA, unitatea B = B dBA, unitatea C = C dBA | (24) - Presiune sonoră sistem [dBA] = 10*log[10^(A/10)+10^(B/10)+10^(C/10)], unde unitatea A = A dBA, unitatea B = B dBA, unitatea C = C dBA | (24) - Presiune sonoră sistem [dBA] = 10*log[10^(A/10)+10^(B/10)+10^(C/10)], unde unitatea A = A dBA, unitatea B = B dBA, unitatea C = C dBA | (24) - Presiune sonoră sistem [dBA] = 10*log[10^(A/10)+10^(B/10)+10^(C/10)], unde unitatea A = A dBA, unitatea B = B dBA, unitatea C = C dBA | |||||
| (25) - EN/IEC 61000-3-12: Standard tehnic european/internaţional de stabilire a limitelor pentru curenţii armonici produşi de echipamentele conectate la sistemul public de alimentare cu energie electrică de joasă tensiune, cu intensitatea curentului de intrare mai mare de 16 A şi mai mică sau egală cu 75 A pe fază | (25) - EN/IEC 61000-3-12: Standard tehnic european/internaţional de stabilire a limitelor pentru curenţii armonici produşi de echipamentele conectate la sistemul public de alimentare cu energie electrică de joasă tensiune, cu intensitatea curentului de intrare mai mare de 16 A şi mai mică sau egală cu 75 A pe fază | (25) - EN/IEC 61000-3-12: Standard tehnic european/internaţional de stabilire a limitelor pentru curenţii armonici produşi de echipamentele conectate la sistemul public de alimentare cu energie electrică de joasă tensiune, cu intensitatea curentului de intrare mai mare de 16 A şi mai mică sau egală cu 75 A pe fază | (25) - EN/IEC 61000-3-12: Standard tehnic european/internaţional de stabilire a limitelor pentru curenţii armonici produşi de echipamentele conectate la sistemul public de alimentare cu energie electrică de joasă tensiune, cu intensitatea curentului de intrare mai mare de 16 A şi mai mică sau egală cu 75 A pe fază | (25) - EN/IEC 61000-3-12: Standard tehnic european/internaţional de stabilire a limitelor pentru curenţii armonici produşi de echipamentele conectate la sistemul public de alimentare cu energie electrică de joasă tensiune, cu intensitatea curentului de intrare mai mare de 16 A şi mai mică sau egală cu 75 A pe fază | (25) - EN/IEC 61000-3-12: Standard tehnic european/internaţional de stabilire a limitelor pentru curenţii armonici produşi de echipamentele conectate la sistemul public de alimentare cu energie electrică de joasă tensiune, cu intensitatea curentului de intrare mai mare de 16 A şi mai mică sau egală cu 75 A pe fază | (25) - EN/IEC 61000-3-12: Standard tehnic european/internaţional de stabilire a limitelor pentru curenţii armonici produşi de echipamentele conectate la sistemul public de alimentare cu energie electrică de joasă tensiune, cu intensitatea curentului de intrare mai mare de 16 A şi mai mică sau egală cu 75 A pe fază | (25) - EN/IEC 61000-3-12: Standard tehnic european/internaţional de stabilire a limitelor pentru curenţii armonici produşi de echipamentele conectate la sistemul public de alimentare cu energie electrică de joasă tensiune, cu intensitatea curentului de intrare mai mare de 16 A şi mai mică sau egală cu 75 A pe fază | (25) - EN/IEC 61000-3-12: Standard tehnic european/internaţional de stabilire a limitelor pentru curenţii armonici produşi de echipamentele conectate la sistemul public de alimentare cu energie electrică de joasă tensiune, cu intensitatea curentului de intrare mai mare de 16 A şi mai mică sau egală cu 75 A pe fază | (25) - EN/IEC 61000-3-12: Standard tehnic european/internaţional de stabilire a limitelor pentru curenţii armonici produşi de echipamentele conectate la sistemul public de alimentare cu energie electrică de joasă tensiune, cu intensitatea curentului de intrare mai mare de 16 A şi mai mică sau egală cu 75 A pe fază | (25) - EN/IEC 61000-3-12: Standard tehnic european/internaţional de stabilire a limitelor pentru curenţii armonici produşi de echipamentele conectate la sistemul public de alimentare cu energie electrică de joasă tensiune, cu intensitatea curentului de intrare mai mare de 16 A şi mai mică sau egală cu 75 A pe fază | (25) - EN/IEC 61000-3-12: Standard tehnic european/internaţional de stabilire a limitelor pentru curenţii armonici produşi de echipamentele conectate la sistemul public de alimentare cu energie electrică de joasă tensiune, cu intensitatea curentului de intrare mai mare de 16 A şi mai mică sau egală cu 75 A pe fază | (25) - EN/IEC 61000-3-12: Standard tehnic european/internaţional de stabilire a limitelor pentru curenţii armonici produşi de echipamentele conectate la sistemul public de alimentare cu energie electrică de joasă tensiune, cu intensitatea curentului de intrare mai mare de 16 A şi mai mică sau egală cu 75 A pe fază | (25) - EN/IEC 61000-3-12: Standard tehnic european/internaţional de stabilire a limitelor pentru curenţii armonici produşi de echipamentele conectate la sistemul public de alimentare cu energie electrică de joasă tensiune, cu intensitatea curentului de intrare mai mare de 16 A şi mai mică sau egală cu 75 A pe fază | (25) - EN/IEC 61000-3-12: Standard tehnic european/internaţional de stabilire a limitelor pentru curenţii armonici produşi de echipamentele conectate la sistemul public de alimentare cu energie electrică de joasă tensiune, cu intensitatea curentului de intrare mai mare de 16 A şi mai mică sau egală cu 75 A pe fază | (25) - EN/IEC 61000-3-12: Standard tehnic european/internaţional de stabilire a limitelor pentru curenţii armonici produşi de echipamentele conectate la sistemul public de alimentare cu energie electrică de joasă tensiune, cu intensitatea curentului de intrare mai mare de 16 A şi mai mică sau egală cu 75 A pe fază | (25) - EN/IEC 61000-3-12: Standard tehnic european/internaţional de stabilire a limitelor pentru curenţii armonici produşi de echipamentele conectate la sistemul public de alimentare cu energie electrică de joasă tensiune, cu intensitatea curentului de intrare mai mare de 16 A şi mai mică sau egală cu 75 A pe fază | (25) - EN/IEC 61000-3-12: Standard tehnic european/internaţional de stabilire a limitelor pentru curenţii armonici produşi de echipamentele conectate la sistemul public de alimentare cu energie electrică de joasă tensiune, cu intensitatea curentului de intrare mai mare de 16 A şi mai mică sau egală cu 75 A pe fază | |||||
| (26) - Ssc: curent de scurtcircuit | (26) - Ssc: curent de scurtcircuit | (26) - Ssc: curent de scurtcircuit | (26) - Ssc: curent de scurtcircuit | (26) - Ssc: curent de scurtcircuit | (26) - Ssc: curent de scurtcircuit | (26) - Ssc: curent de scurtcircuit | (26) - Ssc: curent de scurtcircuit | (26) - Ssc: curent de scurtcircuit | (26) - Ssc: curent de scurtcircuit | (26) - Ssc: curent de scurtcircuit | (26) - Ssc: curent de scurtcircuit | (26) - Ssc: curent de scurtcircuit | (26) - Ssc: curent de scurtcircuit | (26) - Ssc: curent de scurtcircuit | (26) - Ssc: curent de scurtcircuit | (26) - Ssc: curent de scurtcircuit | (26) - Ssc: curent de scurtcircuit | |||||
| (27) - Pentru conţinutul detaliat al accesoriilor standard, consultaţi manualul de instalare/utilizare. | (27) - Pentru conţinutul detaliat al accesoriilor standard, consultaţi manualul de instalare/utilizare. | (27) - Pentru conţinutul detaliat al accesoriilor standard, consultaţi manualul de instalare/utilizare. | (27) - Pentru conţinutul detaliat al accesoriilor standard, consultaţi manualul de instalare/utilizare. | (27) - Pentru conţinutul detaliat al accesoriilor standard, consultaţi manualul de instalare/utilizare. | (27) - Pentru conţinutul detaliat al accesoriilor standard, consultaţi manualul de instalare/utilizare. | (27) - Pentru conţinutul detaliat al accesoriilor standard, consultaţi manualul de instalare/utilizare. | (27) - Pentru conţinutul detaliat al accesoriilor standard, consultaţi manualul de instalare/utilizare. | (27) - Pentru conţinutul detaliat al accesoriilor standard, consultaţi manualul de instalare/utilizare. | (27) - Pentru conţinutul detaliat al accesoriilor standard, consultaţi manualul de instalare/utilizare. | (27) - Pentru conţinutul detaliat al accesoriilor standard, consultaţi manualul de instalare/utilizare. | (27) - Pentru conţinutul detaliat al accesoriilor standard, consultaţi manualul de instalare/utilizare. | (27) - Pentru conţinutul detaliat al accesoriilor standard, consultaţi manualul de instalare/utilizare. | (27) - Pentru conţinutul detaliat al accesoriilor standard, consultaţi manualul de instalare/utilizare. | (27) - Pentru conţinutul detaliat al accesoriilor standard, consultaţi manualul de instalare/utilizare. | (27) - Pentru conţinutul detaliat al accesoriilor standard, consultaţi manualul de instalare/utilizare. | (27) - Pentru conţinutul detaliat al accesoriilor standard, consultaţi manualul de instalare/utilizare. | (27) - Pentru conţinutul detaliat al accesoriilor standard, consultaţi manualul de instalare/utilizare. | |||||
| (28) - Datele privind combinaţiile multi (10-54 CP) corespund combinaţiilor multi standard | (28) - Datele privind combinaţiile multi (10-54 CP) corespund combinaţiilor multi standard | (28) - Datele privind combinaţiile multi (10-54 CP) corespund combinaţiilor multi standard | (28) - Datele privind combinaţiile multi (10-54 CP) corespund combinaţiilor multi standard | (28) - Datele privind combinaţiile multi (10-54 CP) corespund combinaţiilor multi standard | (28) - Datele privind combinaţiile multi (10-54 CP) corespund combinaţiilor multi standard | (28) - Datele privind combinaţiile multi (10-54 CP) corespund combinaţiilor multi standard | (28) - Datele privind combinaţiile multi (10-54 CP) corespund combinaţiilor multi standard | (28) - Datele privind combinaţiile multi (10-54 CP) corespund combinaţiilor multi standard | (28) - Datele privind combinaţiile multi (10-54 CP) corespund combinaţiilor multi standard | (28) - Datele privind combinaţiile multi (10-54 CP) corespund combinaţiilor multi standard | (28) - Datele privind combinaţiile multi (10-54 CP) corespund combinaţiilor multi standard | (28) - Datele privind combinaţiile multi (10-54 CP) corespund combinaţiilor multi standard | (28) - Datele privind combinaţiile multi (10-54 CP) corespund combinaţiilor multi standard | (28) - Datele privind combinaţiile multi (10-54 CP) corespund combinaţiilor multi standard | (28) - Datele privind combinaţiile multi (10-54 CP) corespund combinaţiilor multi standard | (28) - Datele privind combinaţiile multi (10-54 CP) corespund combinaţiilor multi standard | (28) - Datele privind combinaţiile multi (10-54 CP) corespund combinaţiilor multi standard | |||||
| Racorduri ţevi | Drenare | Tip | Furtun PVC flexibil | |||||||||||||||||||
| Sistem | Modul unitate exterioară 1 | RWEYQ14T | ||||||||||||||||||||
| Modul unitate exterioară - 2 | RWEYQ14T | |||||||||||||||||||||
| Modul unitate exterioară 3 | RWEYQ14T | |||||||||||||||||||||
| Combinaţie recomandată | 3 x FXMQ50P7VEB + 15 x FXMQ63P7VEB | |||||||||||||||||||||
| Capacitate de răcire | Pnominal,c | kW | 120 | |||||||||||||||||||
| Capacitate de încălzire | Pnominal,h | kW | 135 | |||||||||||||||||||
| Răcire a spaţiului | Condiţia A (35 °C - 27/19), turn de răcire (intrare/ieşire) 30/35 | EERd | % | 4.5 | ||||||||||||||||||
| Pdc | kW | 120.0 | ||||||||||||||||||||
| Condiţia B (30 °C - 27/19), turn de răcire (intrare/ieşire) 26/* | EERd | % | 6.3 | |||||||||||||||||||
| Pdc | kW | 88.4 | ||||||||||||||||||||
| Condiţia C (25 °C - 27/19), turn de răcire (intrare/ieşire) 22/* | EERd | % | 9.4 | |||||||||||||||||||
| Pdc | kW | 56.8 | ||||||||||||||||||||
| Condiţia D (20 °C - 27/19), turn de răcire (intrare/ieşire) 18/* | EERd | % | 15.4 | |||||||||||||||||||
| Pdc | kW | 25.3 | ||||||||||||||||||||
| Încălzirea spaţiului (climat temperat) | TBivalent | COPd (COP declarat) | 4.9 | |||||||||||||||||||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 135.0 | ||||||||||||||||||||
| Tbiv (temperatură bivalentă) | °C | -10 | ||||||||||||||||||||
| Condiția E (-10°C) | COPd (COP declarat) | 4.9 | ||||||||||||||||||||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 135.0 | ||||||||||||||||||||
| TOL | Tol (limită de temperatură în funcţionare) | °C | -10 | |||||||||||||||||||
| Condiţia A (-7 °C) | COPd (COP declarat) | 5.7 | ||||||||||||||||||||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 119.4 | ||||||||||||||||||||
| Condiţia B (2 °C) | COPd (COP declarat) | 9.5 | ||||||||||||||||||||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 72.7 | ||||||||||||||||||||
| Condiţia C (7 °C) | COPd (COP declarat) | 14.3 | ||||||||||||||||||||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 46.7 | ||||||||||||||||||||
| Condiţia D (12 °C) | COPd (COP declarat) | 18.4 | ||||||||||||||||||||
| Pdh (capacitate de încălzire declarată) | kW | 20.8 | ||||||||||||||||||||
| Domeniu de capacitate | CP | 42 | ||||||||||||||||||||
| Numărul maxim de unităţi interioare conectabile: | 64 (7) | |||||||||||||||||||||
| Index conexiune interioară | Min. | 525 | ||||||||||||||||||||
| Max. | 1575 | |||||||||||||||||||||
| Nivel de putere sonoră | Răcire | Nom. | dBA | 79.0 (9) | ||||||||||||||||||
| Nivelul de presiune sonoră | Răcire | Nom. | dBA | 63 | ||||||||||||||||||
| Agent frigorific | Tip | R-410A | ||||||||||||||||||||
| GWP | 2087.5 | |||||||||||||||||||||
| Racorduri conducte | Lichid | Tip | Racord cu lipire tare | |||||||||||||||||||
| Dext | mm | 19.1 | ||||||||||||||||||||
| Gaz | Tip | Racord cu lipire tare | ||||||||||||||||||||
| Dext | mm | 41.3 (11) | ||||||||||||||||||||
| Racorduri ţevi | Gaz presiune mare/mică | Dext | mm | 41.3 (13), 34.9 (12) | ||||||||||||||||||
| Lungimea totală a tubulaturii | Sistem | Real | m | 500 (14) | ||||||||||||||||||
| Accesorii standard | Installation manual | 1 | ||||||||||||||||||||
| Water supply piping with strainer | 1 | |||||||||||||||||||||
| Operation manual | 1 | |||||||||||||||||||||
| Connection pipes | 1 | |||||||||||||||||||||
| Alimentare electrică | Nume | Y1 | ||||||||||||||||||||
| Fază | Trifazat | |||||||||||||||||||||
| Alimentare curent | Frecvenţă | Hz | 50 | |||||||||||||||||||
| Tensiune | V | 380-415 | ||||||||||||||||||||